TRANSYLVÁNIE S SSV BUGGY / ATV

Facebook

PŘIHLÁŠKA

KLUBOVÉ SLEVY

Půjčte si mě!

Mám zájem o pravidelné
zasílání aktualit e-mailem
Jméno a příjmení
E-mailová adresa
Telefon
Dotaz
Prosím opište kód
  
 
Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.
 
Vaše e-mailová adresa bude sloužit výhradně k zasílání výše uvedených zpráv. Pokud se budete chtít odhlásit z odběru zpráv, pošlete prázdný mail na adresu jirka.ch@offroadguide.eu a do předmětu napište "ODHLASENI".
 

Právě jsme spustili web www.namibia-experience.com v novém kabátě !!!! Stojí za to, kouknout se alespoň na fotogalerii...

Osobnosti na našich výpravách

Jimmy´s Food

 

Aktuality

TEST "Side by Side" GLADIATOR Z8V Twin

(2015-03-26)

Dovozce CF MOTO - firma Journeyman, nám poskytnul k testování v současné době nejprodávanější Side by Side na našem trhu. Řeknete si, že jedním z hlavních důvodů bude asi cena, neboť Gladiator Z8 pořídíte za 294.000,- Kč s DPH a to včetně homologace, tedy s SPZ. Ale možná je to i v něčem jiném. My jsme za Vás testovali, zda je cena na úkor kvality, což bývalo u ATV i UTV z východu pravidlem. Protože moje heslo je "Nejsem tak bohatý, abych si mohlo kupovat levné věci", věřte, že jsem dal Gladiátorovi "zabrat".

Za dva dny krátkého testu, nebo chcete-li seznámení s Gladiatorem, jsem najel 315 km. Krotil jsem ho v terénu na tankodromu bývalého vojenského výcvikového prostoru v Chlaponicích u Písku, kde jsem za dva dny najel postupně devadesát kilometrů. Pak po polních cestách, kde jsem najel třicet pět kilometrů a zbytek, tedy 190 km bylo po okreskách, kde jsem si užíval zejména pasáže plné zatáček...

Už když jsem stroj přebíral, zaujal mě zajímavý design, který v mnohém předčí slavnější a o mnoho dražší konkurenty. Velmi vydařený je nejen tvar, ale i ledková světla vpředu i vzadu. Co se týká interiéru, očekávejte jen sparťanskou výbavu, která k tomuto stroji bezesporu patří. Sedačky relativně dobře drží směr, jen upevnění v zadní části jedním trnem bych očekával stabilnější. Pro nás "z Trollí party" - měřím 170 cm, je trošku problém se standardním nastavením - nedosáhnul jsem pořádně na pedály. Ovšem po jednoduchém vyndání sedáku po odjištění zadního trnu jsem po povolení několika šroubků přestavil sedačku více dopředu a vše bylo OK. Trošku mě překvapila přítomnost jen tříbodových bezpečnostních pásu, ale je to v podstatě standart i u konkurentů. Rozhodně pro jízdu v terénu doporučuji čtyřbodové pásy, které vás přestože nejsou homologované, jako ty instalované, pevně podrží a ušetříte si zhmoždění levého ramena po skocích a ostatních rázech.

Velmi přehledný je informační display, kde je umístěn rychloměr, ukazatel teploty vody, palivoměr, hodiny a lze přepnout i otáčkoměr. Stejně tak i ovladače jsou celkem dobře umístěné, i když přepínání směrovek je poněkud nelogicky vpravo. Jediné, co bych výrobci skutečně vytknul, je umístění "chcípáku", tedy přerušovače, který zastaví motor, ve středu ovladačů, hned vedle ovladače směrovek. Vzhledem k tomu, že všechny ovladače mají stejný tvar a shodnou černou barvu, může dojít snadno k záměně a to může přinést řidiči opravdu horké chvilky, zejména na silnici, kdy si místo zapnutí směrovky vypne motor. Doporučoval bych minimálně jiné, standardní žluto-červené provedení nebo umístění jinam.

Stroj poskytuje dostatek místa posádce a vzadu na korbičce, lze uložit i poměrně objemné zavazadlo a pod krytý prostor vpředu uložíte kurty, lopatku atd.

Na silnici se stroj chová jako buggyna, která je přetáčivá, rozhodně s ní nejezděte jako s vaším autem. Do zatáček je třeba najíždět tak, aby jste je projeli pod plynem nebo vás stroj vynese ze zatáčky ven. Je třeba počítat s tím, že přenos na zadní nápravu je takřka 100% a v zatáčce vám pomůže jen plyn. Motor vládne dostatečným výkonem a je vidět, že má přes odlišná tech. řešení hodně podobný výkon jako konkurenční dvouválcový véčkový ROTAX. Řekl bych, že se to "soudruhům v Číně povedlo" :-). Brzdy fungují dobře, jen je třeba si uvědomit, že nesedíte ve sporťáku a díky pneu s hrubým vzorkem MT je třeba před prudkým brzděním vždy pořádně držet volat a korigovat směr, nebo vyletíte z cesty...

Opravdu si to užijete na nezpevněných cestách, kam je stroj určen a až ho dostanete do ruky, rozhodně si nebudete stěžovat na nedostatek adrenalinu! Když budete jezdit jen na pohon zadní nápravy, pojedete každou zatáčku smykem a pořád korigovat směr. Když si zapojíte i pohon přední nápravy, bude vám pohon 4x4 zajišťovat lepší stabilitu a jistotu v řízení. V těžším terénu dokážete díry a hupy přeletět víc jak šedesátkou a to díky velmi dobrým standardním tlumičům. Každou zatáčku proletíte pod plynem - i tady poznáte, že motor vládne dostatečným výkonem. Brzdy fungují velmi dobře a jsou dostatečně dimenzovány. V opravdu těžkém terénu můžete zařadit i redukci do pomala a uzávěrku diferenciálu přední nápravy, jako u klasické pracovní ATV, ale já takový terén nenašel :-)

Co říci závěrem, bylo to jen krátké dvoudenní seznámení před týdenním testem, který proběhne v srpnu Transylvánských horách. Až se vrátíme, přineseme vám podrobné info o testování v extrémních podmínkách.

Zatím za sebe musím napsat, že jde o "adrenalinovou hračku pro velké kluky", kterou je možné pořídit za rozumnou cenu, v podstatě za cenu ATV...

Jirka Chramosil

TECHNICKÉ PARAMETRY

Motor:
Typ motoru: 4-taktní 8-ventilový dvouválec, SOHC
Maximální výkon (homologovaná verze): 14,8 kW / 5600 ot.
Maximální výkon (offroad úprava): 46 kW (63PS) / 6700 ot.
Točivý moment: 72 Nm / 6300 ot.
Vrtání x zdvih: 91 mm x 61,5 mm
Objem motoru: 800 cm3
Startování: Elektrickým startérem
Chlazení motoru: Kapalinou s nezávislým olejovým okruhem
Mazání: S mokrou skříní
Zapalování: ECU Delphi (USA)
Palivo: Bezolovnatý benzin 95 Oktanů
Systém pohonu:
Převodovka: Automatická CVT - variátor / převody R/N/H/L (zpětný chod/neutrál/vpřed/terénní redukce)
Náhon kol: Kardanovými hřídeli
4x4 pohon: Odpojitelný
Přední pneu: 25x8-14
Zadní pneu: 25x10-14
Brzdový systém:
Brzda přední: Kotoučová hydraulická
Brzda zadní: Kotoučová hydraulická
Parkovací brzda: Ano
Odpružení:
Přední: Nezávislé, nitrogenové plně stavitelné odpružení/ Dvojitá A-ramena
Zadní: Nezávislé, nitrogenové plně stavitelné odpružení/ Dvojitá A-ramena
Suchá hmotnost: 550 kg
Homologace: Pro 2 osoby

Offroad víkend Milovice - 11.4.2015

(2015-03-26)

Ahoj všem offrouďákům,

asi jste zaregistrovali, že jsem se vrátil zpět z Namibie. Radek je teď na výpravě v Maroku, já zas odlétám na 3 týdny v druhé půlce dubna na výpravu do Namibie, tak abych se stihnul vrátit na květnové Rumunsko.

Protože jsem chtěl ještě stihnout nějaké jarní víkendové setkání a vidět se s vámi po delší době, kdy jsem byl v Africe, naplánoval jsem jedno, na 11.4.2015 v Milovicích.

Dubnové setkání členů a příznivců Off Road Expeditions se bude konat 11.4. v bývalém vojenském prostoru Milovice. Věřím, že třítýdenní předstih je dostatečný a vy si uděláte čas a zúčastníte se. Přestože je to už 18 let od prvního klubového setkání ve Vimperku, tento prostor navštívíme teprve podruhé - naposledy to bylo v roce 2001, než si zelení usmysleli, že prostor uzavřou. Máte se na co těšit, ten správný terén tu najde každý, nové trasy jsou na rozloze 64 hektarů - tankovky, lesní cesty, triálky.
Pro skalní členy možnost posezení u táboráku a přenocování ve vlastních stanech ze soboty na neděli :-)

Tak zdar a naviděnou v Milovicích...

Náčelník

P.S.: Další víkendové setkání je plánované na 14.-15.6 2015.

 
 • KDE: sraz přímo v areálu Offroad Milovice / příjezd od Lysé na Labem přes Milovice směr letiště, dále podle šipek OFFROAD

  Příjezd a prezentace:

  • odbočte vpravo na prachovku ze směru od silnice č. 3321 směr od Benátek nad Jizerou
  • 50°14'871"N 14°53'594"E
  • prezentace cca 450 m od hlavní cesty po prachovce vpravo u lesa...
  • 50°14'890"N 14°53'160"E
    
 • ZA KOLIK: 500,- Kč/vozidlo pro členy a dlouholeté účastníky OFE akcí, pro nečleny 1.000,- Kč/vozidlo
   
 • PROGRAM: v sobotu 9.30 hod. prezentace a rozprava, v 10 hod. vyjetí na trasu, 13 hod. občerstvení - opékání buřtů, od 13.30 hod. opět vyjetí na trasu, v 16 hod. ukončení programu
   
 • UZÁVĚRKA PŘIHLÁŠEK: 5.4.2015


 

 

Starší zprávy:

2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003

2002 2001

 

© 2021 Off Road Guide s.r.o., Všechna práva vyhrazena.   |   Ochrana osobních údajů
Bez předchozího písemného souhlasu není dovoleno další publikování, distribuce nebo tisk materiálů zveřejněných na tomto serveru.